EN ÇOK ARANANLAR

EN SON ARANANLAR

Covid-19 Antikor Testi

Covid-19 Antikor Testi
Paylaş

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını yaşam dinamiklerimizi değiştirirken bir çok tedbirin de daha sıkı uygulaması konusunda son derece önemli bir husus haline geldi. Peki sadece tüm kurallara uymak, bu denli hızlı bulaşan virüsün etkisinden kaçınılmasını sağlayabilir mi? Evet, günümüzde alınan ve uygulanan tedbirler virüsün hızlı bulaşma yeteneğinin önüne geçmesede, yayılmasının önüne geçebilmektedir. Virüsün yayılmasının önüne geçmek için atılan bir diğer adımlardan biri ise ‘Antikor Testler’dir. Bilim insanlarınında önemine dikkat çektiği bu yöntem de pandemiyi yavaşlatmak adına alınan önemli tedbirler içerisinde bulunmaktadır.

Bursa Corona Virüs Testi

Hastanelerimizde yapılan test ile daha önce hastalığı geçirip geçirmediğiniz ve bağışıklık durumunuzu öğrenebilirsiniz.  Uygulanan Covid-19 Testinde  ‘IgM’ ve ‘IgG’ antikoruna bakılmaktadır.

- IgM Testi; Mevcut hastalık durumunuz.
- IgG Testi; Hastalığı geçirip geçirmediğiniz.

(Test işlemi Yıldırım ve Çekirge şubemizde uygulanmaktadır. Tanı amaçlı değildir)

 

Antikor Testi Kimlere Uygulanmalı – Kimler Riskli Grup İçerisindedir?

Virüsün bulaşma hızı düşünüldüğü ve tüm dünya genelinde topluma duyarlı olduğu göz önüne alındığında, antikor testi pandemi döneminde oldukça ihtiyaç haline gelmektedir.

Bu hususta özellikle riskli gurupların içinde bulunan;

-50 yaş üzerinde olanlar,
-Yüksek tansiyon hastalığı olanlar,
-Kalp hastalığı olanlar,
-Diyabet hastalığı olanlar,
-KOAH hastalığı olanlar,
-Böbrek hastalığı olanlar,

Tabii ki, yukarıda bulunan hastalık tanımlarını taşımayan bireyler de ‘Corona Virüs’ testi yaptırabilmektedir. Bazı durumlarda ‘Covid-19’ vakaları hastalık semptomları göstermezken, virüsü aktif olarak taşımaktadır.