DORUK'TAN HABERLER
 

Botoks ile Daha Genç Görünün

Botoks kozmetik sorunların tedavisinde sık kullanılan bir yöntemdir. Botoks uygulaması ile kırışıklık tedavisine ek olarak ; uygun hastalarda çene konturunun belirginlestirilmesi ve karşıdan bakışta yüz yapısı geniş olan hastaların yüzüne daha ince bir görünüm kazandırılması mümkündür. Bu sayede daha genç yüz  görünümü elde edilebilir.

Ayrıca özellikle havaların ısındığı, yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerden itibaren çok can sıkıcı bir problem olarak karşımıza çıkan koltuk altındaki aşırı terlemenin tedavisinde de botoks uygulaması ile daha rahat bir yaz geçirmek mümkün olmaktadır. 

Botoks uygulaması yapıldıktan sonra etkisi 3 gün içerisinde başlar ve 14 günde etki maksimuma ulaşır. Kabaca söylemek gerekirse botoks un etki süresi hastadan hastaya değişmekle beraber 3-6 ay sürmektedir. Mimiklerini çok fazla kullanan insanlarda bu etki çoğunlukla 3 ay civarında sonlanmaktadir.

Daha ince yüz görünümüne sahip olmak için çiğneme kasımız olan masseter kasına botoks uygulanabilir. Çoğunlukla en fazla 2 uygulama yeterli olmaktadır. Uygulama sonrası hastaların sakız çiğnemekten, sert şeyler ısırmaktan ve çok fazla çiğnenmesi gereken gıdaları tüketmekten kaçınması tavsiye edilmektedir. Masseter botoksu uygulandıktan sonraki süreçte çiğneme ile ilgili tavsiyelere uyulması halinde bu uygulama uzun süre kalıcı olmaktadır. Masseter botoksu ayrıca dişlerin sıkılmasına ve diş gıcırdatmaya bağlı meydana gelen çene ağrıların tedavisinde de fayda sağlamaktadır.


Operatör Doktor İsmail Aksu

24.04.2018

TIBBİ KADROMUZ

Doktorunuz hakkındaki detaylı bilgilere, hastane ve bölüm seçerek kolayca ulaşabilirsiniz.