Özel Doruk Yıldırım Hastanesi

YENİ ÇAĞIN TEKNOLOJİK HASTANESİ DORUK YILDIRIM HASTANESİ

Doruk Sağlık Grubu, 14 yıl önce dünyaya geldiği noktada, Bursa’ya yeni bir hastane daha kazandırdı. Teknolojik alt yapısı, sosyal donatılarıyla Doruk Sağlık Grubu’nın yeni hastane konseptinin ilk adımı olan Doruk Yıldırım Hastanesi, 5 bin metrekarelik kapalı alanıyla iddialı bir büyüklüğe sahip. Her katta ayrı bir planlama oluşturularak, poliklinik birimleri özerk hale getirilmiş. Yüzyılın trendi olan akıllı bina mantığı ile inşaa edilen Doruk Yıldırım Hastanesi’nde, tam steril iklimlendirmeden otopark hizmetlerine, yangın güvenliğinden hasta odalarına kadar her birimde otomasyon teknolojileri kullanılıyor. 181 yatak kapasitesi bulunan Doruk Yıldırım Hastanesi, 6 salondan oluşan ameliyathane katıyla da dikkat çekiyor.

Yaklaşık bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan Doruk Yıldırım Hastanesi, grubun yeni hastane konseptinin ilk yatırımı... Doruk markasının doğduğu kavşakta sıfırdan inşaa edilen bina, sağlık kurumu beklentilerine uygun olarak projelendirildi. 1.000 m2’lik alan üzerine oturan bina, 5 bin m2’lik iddialı bir büyüklüğe sahip. Kapalı otoparklara araç naklinin asansörlerle yapıldığı hastane binasının en üst katı ameliyathane salonlarına ayrılmış. 6 salondan oluşan ameliyathane katında yoğun bakım ünitesi de mevcut. Minimalistik formlardan oluşan dekorasyon uygulamalarında hasta konforunu ön planda tutan detaylar gözden kaçmıyor. Renk seçiminde ise ahşap ve doğal malzemelerle bütünlük sağlayacak açık tonlara ağırlık verilmiş. Hastane genelinde özellikle de operasyonel katların zeminlerinde toz tutmayan, anti bakteriyel –anti-fungal doğal malzemeler kullanılmış.

Poliklinikler ve Acil Ünitesi

Sağlık Bakanlığı’nın şart koştuğu, modern ülkelerin dünya standardı olan detaylar, Doruk Yıldırım Hastanesi’nin, Acil Servisi’ne güven veren, ayrıca gergin ve kritik zaman aralıklarında hem hekimin hem de hastanın işini kolaylaştıran bir kimlik kazandırmış. Gerektiğinde ambulans, acil servis katının içine kadar girebilecek biçimde tasarlanmış. Acil serviste hasta transferlerinin sağlıklı ve maksimum güvenle yapılabilmesi adına hidrolik ve korkuluklu sedyeler kullanılmış. Hastaya müdahalede yararlanılacak tüm ekipmanlar, servis için özel olarak konumlandırılmış.

Özel bekleme ünitleri ve tam zamanlı muayene

Kalite standartlarının hizmet unsurlarını belirlediği Doruk Yıldırım Hastanesi’nde, poliklinik hizmetleri -1 ve 1.katlarda veriliyor. Hastaların kendilerini rahat hissedebilmeleri, muayene saatlerini beklerken geçirecekleri 1-2 dakikanın keyifli olması için oturma gruplarından, lcd ekranlara her ayrıntı özenle planlanmış. Tetkik ve numunelerin labaratuvar ortamına transferi için vakum transfer kanalları ağı oluşturulmuş. Böylece hastanın katlar arasında gidip gelmesine gerek kalmıyor. Muayene ünitleri ise hem hasta mahremiyetini korumak, hem de hastanın kendini iyi hissetmesi için modern bir anlayış ve gelişmiş teknolojik cihazlarla donatılmış.

Hasta Odaları

181 yatak kapasiteli Doruk Yıldırım Hastanesi’nde tüm odalarda şık bir dekorasyon ve hastanın ihtiyaçlarını karşılayabileceği ayrıntılar unutulmamış. Tüm odalara tuvalet ve banyo da yerleştirilmiş. Konfor bakımından 5 yıldızlı otel standardı hemen fark ediliyor. Refaketçiler için de benzer seçkinlik var. 100 odanın 5’i süit oda standartlarında kurgulanmış.

Yoğun Bakım Birimleri

Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı Doruk Yıldırm Hastanesi ile Doruk Sağlık Grubu Bursa’ya aynı zamanda modern örnekleri ile eşdeğer bir yoğun bakım ünitesi de kazandırdı. Sadece “yeni doğan yoğun bakım” için 54 kuvözlük, dijital ortamda da takip edilen yoğun bakım ünitesi oluşturulmuş. Ortamda bulunan kameralar sayesinde bebek sahiplerinin ya da yakınlarının güvenle bebeklerini izlemelerine olanak sağlanıyor. Doruk Yıldırım Hastanesi’nin ameliyathane ve yoğun bakım katında erişkinler için 40 yoğun bakım yatağı hizmet verecek.

Çağdaş Ameliyathaneler

Doruk Yıldırım Hastanesi aynı anda büyük ya da orta ölçekli 6 farklı opresyonun yapılabileceği 6 salondan oluşuyor. Çağın teknolojik donanımlarıyla yapılandırılan salonlarda iklimlendirme ve havalandırma, dış ortamdan enfeksiyon girişine izin vermeyen özel havalandırma ve iklimlendirme sistemleriyle gerçekleştiriliyor. Operasyon ekibinin rahat çalışabilmeleri için her donanım, tavandan sarkıtılmış özel hidrolik kollarla hareket ettiriliyor.

DOKTORLAR

ADRES

Ankara Cad. No:235 Yıldırım / BURSA
444 0 455
bilgi@doruktip.com