Bursa Tüm Vücut MR

Bursa Tüm Vücut MR
Paylaş

Tüm vücut MR programı ile, yaklaşık 50 dakikada bir çok organın taraması yapılabilmektedir. Oluşabilecek tümörlerin erken keşfedilmesinde önemli rol oynayan tüm vücut MR görüntüleme programı ‘tepeden tırnağa’ tümör taraması sağlayabilmektedir. Diğer MR görüntüleme yöntemlerinde olduğu gibi radyasyonsuz işlem tüm vücut MR programında da geçerlidir.

Tüm vücut MR nasıl çekilir?

MR yani manyetik rezonans görüntüleme işlemidir. Bireylerin iç yapısını (vücut) görüntülemek üzere radyo dalgaları ve manyetik ortam kullanılmaktadır. Tüm vücut MR programı aslında rutin MR programlarından farksızdır. İşlem öncesi hastalarımız uygun şekilde hazırlanarak, hasta önlüğü ile üzerinde metal bir cisim bulunmayacak şekilde cihaza alınır.

Tüm vücut MR’ın farkı nedir?

Klasik MR görüntüleme işlemlerinde vücudun yalnız bir bölümü taranabilirken, tüm vücut MR programında beyinden ayağa kadar tek seansta bir çok organ taranıp görüntü alınabilmektedir. Tümör taraması ve sağlıklı tüm bireylerde tüm vücut MR uygulanırken, bazı durumlarda check-up taraması olarak da kişilerde planlama yapılabilmektedir.

Tüm vücut MR hangi organları inceler?

Tüm vücut MR ile radyasyon içermeden bir çok organ incelenirken, teşhis oldukça hızlı şekilde konulabilir. Yüksek görüntüleme teknolojisi ile kanserde erken ve hızlı teşhis de yapılmaktadır.

İncelemeler kapsamında;
  • Prostat kanserleri
  • Beyin tümörleri
  • Kalınbağırsak tümörleri
  • Vücutta bulunan patolojik bulgular
  • Safra yolları hastalıkları
  • Lenf nodu takibi (lenfoma hastalığı)
  • Genital ve üriner sistem

Ayrıca bu bulgular dışında, kanser teşhisi konulmuş bireylerde kanserli dokunun varlığının büyüyüp, büyümediğinin takibi yapılabilir. Yüksek görüntüleme MR sayesinde, kanserli dokuların kemik, karaciğer, akciğer, lenf bezleri ve beyine yayılımının tespiti yapılabilmektedir.

Tüm vücut MR programı avantajları nelerdir?

Tüm vücut MR uygulamasının en önemli avantajı radyasyon içermemesidir. Klasik MR görüntüleme ve check-up işlemlerine dahil edilmeyen beyin ve kas iskelet sistemi de incelenebilir. Yaş sınırı bulunmayan bu yöntemde, sağlıklı tüm bireyler başvurabilir.

Tüm vücut mr fiyatları ve bilgi için 444 0 455 numaradan bizlere ulaşabilir ya da web sayfamız üzerinde bulunan bilgi formunu doldurabilirsiniz.