BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği
Paylaş

ESTETİK BİLGİ FORMU

Bize Yazın, Sizi Arayalım

KVKK Metnini Kabul Ediyorum

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) ülkemizde hem kadınlar da hem erkekler de çok tercih edilen ameliyattır.

Burunda gerek gelişimsel gerek travmatik meydana gelen tüm şekil ve nefes alma problemlerine yol açan fonksiyonel bozukluklar rinoplasty ile düzeltilebilmektedir. Kliniğimizde gerek primer vakalar gerek daha önce burun estetiği geçirip sonucundan hoşnut olmayan sekonder vakalar güvenle tedavi edilebilmektedir.

Burun estetiği yani (rinoplasti) yapılan işlem kıkırdak ve kemiklerin yapısını değiştirerek buruna yeniden şekil vermektir. Burun estetiğinde yeniden burun şekli oluşturmak için kemikleri veya kıkırdakları kesmek gerekir, bazende burunda eksik bulunan yerleri tamamlayarak yeni görüntüye kavuşturulmaktadır.

Burun Estetik Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Burun estetiği (rinoplasti) iki farklı cerrahi yöntem ile uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden biri açık diye adlandırdığımız bir diğeri ise kapalı tekniktir. Kapalı yöntemde plastik ve rekonstrüktif cerrahi burunun içeri kısmından çalışarak burunun içerisinden çalışır. Bir diğer teknik olan açık yöntemde ise, cerrah 3-4mm’lik bir kesi ile burun ucu açıldıktan sonra operasyonu yapmaktadır.

Burun Estetiğinde Hangi Yöntem Tercih Edilmelidir?

Bu durumda, iki teknik arasında pek bir fark yoktur. Buradaki önemli nokta işlemi yapan cerrahın tercih ettiği ve en iyi sonucu alacağı yöntemdir. Tabi ki bunun öncesinde kişinin burun yapısı uzman cerrah tarafından incelenip karar verilmektedir.

Burun Similasyonu Nedir?

Biliyoruz ki en çok merak edilenler arasında bulunan “acaba burnum nasıl olacak” sorusudur. Ya da “benimde burnum kötü gördüğüm ameliyatlar gibi mi” olacak sorusudur. Bu durumda tam teşekküllü hatanelerimizde hizmet verdiğimiz uzman cerrahi ekibimiz, bilgisayar programları kullanarak estetik sonrası burnunuz hakkında size bilgi verebilmektedir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

18 yaşını doldurmuş burun estetiğine ihtiyaç duyan tüm sağlıklı bireyler bu operasyonu yaptırabilir. Genel olarak bu operasyon kişilerin burun şekillerinden, ya da nefes alma problemleri gibi belli başlı sebeplerden dolayı tercih edilmektedir.

Burun Estetiğinde Doruk Sağlık Grubu Güvencesi

Bursa’da 2 hastanemiz ve 2 tıp merkezimizle bir çok alanda hizmet verdiğimiz gibi, plastik cerrahi operasyonlarda da yüksek kalitede hizmet sunmayı hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda burun estetiği operasyonu kapsamında;

  • Kişinin yüz hatlarıyla uyum, doğal bir buruna sahip olması.
  • Burunun genel işleyişine zarar vermeden, gereken işlemlerin yapılması.
  • En önemli olan fonksiyonlardan nefes alma durumunu operasyon sonrası korumak ve zarar vermemek.
  • Burun kemiğine veya kıkırdaklar üzerinde işlem yapılırken burunun derisine zarar vermeden korumak.

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

  • Burun estetik operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır.
  • Yaklaşık ameliyat 2 saat sürmektedir. Bazı durumlarda operasyon süresi uzayabilir.
  • Ameliyat sonrası burunun içine silikon yerleştirilir.
  • Ameliyat sonrası pek ağrı hissedilmemektedir. Bunun sebebi ameliyat sırasında uygulanan ağrı kesicilerdir. Olabilen ağrılar ortalama 24 saat içinde hissedilmektedir.
  • Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlik ve morluklar için uygulanan buz yöntemi ve kremler ile bu durum ortalama 2-3 gün içerisinde toparlanabilmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları?

Burun estetiği fiyatları genel olarak buruna yapılacak işlemlere göre belirlenmektedir. Bu durumda bireylerin ilk iş olarak estetik operasyon için hastanemize başvurup, hekim ile ön görüşme sağlaması gerekmektedir.

Bu durumda, web sitemizden form doldurarak bize başvurabilir ya da 444 0 555 telefon hattımızdan bize hızlıca ulaşabilirsiniz.