MEME ESTETİĞİ

Meme estetiği
Paylaş

ESTETİK BİLGİ FORMU

Bize Yazın, Sizi Arayalım

KVKK Metnini Kabul Ediyorum

Kadınlar için memelerin normal boyutlardan büyük ya da küçük olması hem fonksiyonel hem de önemli bir estetik problemlerdir. Ergenlik döneminde başlayan gelişim ergenlik dönemi sonunda normal boyutlara ulaşmaktadır. Bunlar dışında bazı durumlarda normal gelişimin dışında farklı gelişimler olabilirken, bir diğer faktör ise doğum sonrası göğüslerde bozulma olabilmektedir. Bunlar dışında da tabi ki hepimizin hayatımız boyunca maruz kalabileceğimiz ailesel ve yapısal, hormonal bazı bozukluklar sonrası, aşırı kilo alımı gibi durumlarda estetik açıyı bozabilmektedir.

Kimler Meme Estetiğine Başvurabilir?

Bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı olan tüm bireyler bu operasyon için başvuru sağlayabilmektedir. Estetik ameliyat öncesi hastanemize başvurarak hekimimiz ile beklentinizi paylaşabilir, istediğiniz görünüm hakkında hekimimizden bilgi alabilirsiniz.

Meme Estetiği İyileşme Süresi Nedir?

  • Ortalama ameliyattan 6 saat sonra sıvı gıdalar alınmaya başlanabilmektedir.
  • Genel olarak hastalarımız hastanemizden aynı gün ya da bir sonraki gün taburcu edilmektedir.
  • Enfeksiyon riskine karşı ise 7 gün boyunca antibiyotik kullanılmaktadır.
  • Ortalama 4 – 5 gün sonra ise sargılar ve bandajlar hastamızdan çıkarılmaktadır.

Ameliyattan sonra çok kısa sürede normal yaşam standartlarına dönülebilmektedir. Doktor gözetiminde ortalama ikinci haftada bireyler yürüyüş yapabilir.

Başlıca Meme Estetiği Operasyonları Şöyledir;

Meme Büyütme

Meme büyütme cerrahisinde küçük ölçülü göğüslere silikon implantlar veya otojen doku transferleriyle (yağ ) dolgunluk, sıkılık ve şekil verilmesi hedeflenmektedir.

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

Yaşlanmanın doğal etkileri, genetik, yerçekimi, gebelik, emzirme ve kilo verme sonucu sarkan göğüs dokusuna dikleştirme ile (mastopeksi) kaybolan hacim, sıkılık ve daha dik bir görünüm sağlanabilmektedir.

Meme Küçültme

Büyük göğüslü kadınlar hem görünüm olarak, hem de sırt boyun ağrısı, vücut duruş bozuklukları ve göğüs altında meydana gelen ciltle ilgili problemler açısından son derece mutsuzdur. Tüm bu problemler meme küçültme işlemleri ile çözümlenebilmektedir.

Meme Rekonstrüksiyonu

Kanser nedeniyle göğüs dokusu alınmış bölgelere gerek silikon implantlar ile gerekse vücudun diğer bölgelerinden doku transferleriyle yeniden meme oluşturabiliyoruz.

Meme Estetiği Fiyatları

Meme estetiği fiyatları genel olarak memeye yapılacak işlemlere göre belirlenmektedir. Bu durumda bireylerin ilk iş olarak estetik operasyon için hastanemize başvurup, hekim ile ön görüşme sağlaması gerekmektedir.

Web sitemizden form doldurarak bize başvurabilir ya da 444 0 555 telefon numaraları hattımızdan bize hızlıca ulaşabilirsiniz.